Prefabrik Şantiye Yapıları

Günlük hayatın telaşı içerisindeyken etrafımızda pek çok yapı görmekteyiz. Bu yapılardan bazılarının prefabrik şantiye binaları olabileceğini biliyor muydunuz? Taşınabilir yapılar genellikle şantiyelerde oldukça fazla kullanılsa da prefabrik ev modelleri de bulunmaktadır. Prefabrik şantiye çözümleri sayesinde pek çok dev gayrimenkul projesi, köprü projesi ve daha birçok dev proje daha rahat yapılabilmektedir. 

Prefabrik şantiye yapıları pek çok özel ve kamu alanında faaliyet gösteren marka tarafından kullanılmaktadır. Prefabrik şantiye binaları yol yapım projelerinden, toplu konut projelerine, madencilikten, köprü projelerine kadar pek çok dev proje kapsamında kullanılmaktadır. Prefabrik şantiye yapıları arasında en çok ihtiyaç duyulan model prefabrik şantiye ofisleri modelidir. Prefabrik şantiye binası olarak görülen ofis binaları geçici toplanma alanları gibi alanlarda ve pek çok şantiye projesinde kullanılmaktadır. 

Dev projelerin şantiyelerinde prefabrik şantiye binaları kullanılmaktadır. Çünkü bu tarz alanlarda haftanın yedi günü, yirmi dört saati çalışma durmaz. Hal böyle olunca da barınma ihtiyacı doğmaktadır. Bu ihtiyacı en iyi şekilde prefabrik şantiye çözümleri yatakhane alanlarıdır. Prefabrik şantiye fiyatları incelendiğinde her bütçeşe uygun üretilen bir yapı olduğu görülmektedir. Prefabrik şantiye çözümleri858 m2 kapasiteden başlayarak, 204 m2 kapasiteye kadar büyüyebilir. Bu doğrultuda planlar incelendiğinde açıkça görülmektedir ki, prefabrik şantiye çözümleri içerisinde yatakhane, yemekhane, duş ve wc alanları bulunmaktadır. Bir şantiye prefabrik yapısı içerisinde bir personelin tüm ihtiyaçları giderilebilmiş olunur.

Ebat çeşitliliğinin yanı sıra pek çok prefabrik şantiye binası bulunmaktadır. Çünkü bir şantiye prefabrik çözümü sayesinde pek çok ihtiyaç karşılanması sağlanabilir. Ebat çeşitliliği büyüyen ihtiyaçlar giderilebilmektedir. Bizler bir şantiye prefabrik çözümleri üreticisi olarak en kaliteli şantiye çözümlerini üretmeden önce AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları gerçekleştirdik. Yapılan ÜR-GE çalışmaları kapsamında pek çok üretici ve üretim planı incelenmiştir. Toplanan bulgular üzerinde mühendislik ve mimari çalışmalar gerçekleştirilmiş olup, en dayanıklı ve kaliteli prefabrik şantiye binası çözümleri üretilmeye çalışılmıştır. Bu çalışmalar kapsamında diğer üreticilerin yapmış olduğu hataları giderip, en dayanıklı şantiye çözümlerini en uygun prefabrik şantiye binası fiyatları ile satışa sunmaya özen gösterdik. 

Yapılan AR-GE çalışmaları ise kullanıcıların yorumları, şikayetleri ve ihtiyaçları üzerine çalışmalar yapılmıştır. Bu hususta kullanıcıyı en iyi şekilde anlayıp, ihtiyaçlarına çözüm olabilecek prefabrik şantiye binaları üretilmiştir. En uygun prefabrik şantiye binası fiyatları sayesinde uzun ömürlü yapısı, kullanışlı, sökülüp başka bir yerde kurulma özelliği ile daha çok inşaat firmalarının tercih ettiği yapılardır. Şantiyede bulunan personelin daha iyi şartlar altında çalışmasına zemin hazırlayacak olan Nova Prefabrik,  giyinme, yeme içme ve barınma gibi ihtiyaçları sağlayıp, sağlıklı, hijyenik hoş bir ortam yaratarak siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır. Bütün bunların sonucunda prefabrik şantiye binası çözümleri depreme, yangına ve diğer doğal afetlere dayanıklı olarak üretilmektedir. Keza prefabrik şantiye binası çözümleri üretilirken deprem ve doğal afetlerin koşullarına dayanıklı olması için bir takım mühendislik çalışmaları ve testleri yapılmıştır. Prefabrik şantiye ofisleri ve diğer çözümler, çelik konstrüksiyonlar ile desteklenerek üretilmiştir. Bu sayede bu binalar, aşırı sert esen rüzgarlara karşı da direnç sağlayabilir.

Prefabrik Şantiye Fiyatları

En uygun prefabrik şantiye fiyatları arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Çünkü gelişen ekonomik buhranlar sonucunda son yıllarda tüm sektörlerde değişken piyasa koşulları oluşmaya başlamıştır. Bu hususta kur dalgalanmalarından ötürü inşaat sektöründe kullanılan malzemelerin maliyetleri artmıştır. Bu hususta betonarme evlerin inşaat maliyetleri yükselmiştir. Betonarme yapıların maliyetleri arttığı doğrultuda fiyatları da yükselmiştir. Artan inşaat maliyetleri karşısında tüketiciler alternatif aramaya koyulmuşlardır. Alternatifler sonucunda karşılarına prefabrik şantiye binaları çıkmıştır. 

Şantiye binası olarak kullanılan farklı yapılar bulunmaktadır. Bu yapılar inşaat projelerinde ofis, yemekhane, yatakhane ve duş gibi yaşam alanları sağlamak için kullanılan demonte konteyner yapılar ile elde edilir. Bu yapılar, inşaat alanındaki işçilerin kalması ve yaşam ihtiyaçlarını karşılaması için kullanılır. Bu yapılar, taşınabilir oldukları için şantiye alanlarına hızlı ve kolay bir şekilde taşınabilirler. Ayrıca, inşaat projesinin tamamlanmasıyla birlikte kolayca sökülüp başka bir projede kullanılabilirler. Nitekim bu yapılar, inşaat alanında kullanılan diğer betonarme yapılardan daha iyi çeşitli doğal afetlere karşı dayanıklı olarak inşa edilirler. Yangına karşı dayanıklı malzemelerden yapıldıkları için güvenliği artırırlar. Ayrıca, sürdürülebilir malzemeler kullanılarak inşa edilebilirler. Bu yapılar, inşaat işçilerinin kalması için tasarlanmış olduğu için, sınırlı alana sahip olabilirler. Ancak birbirleri ile birleştirilebilmektedir. 


Bu yapıları kullanan kullanıcılar, genellikle şantiyelerde kullandıklarından dolayı en iyi şantiye binalarını ararken aynı zamanda en ekonomik fiyat etiketine sahip prefabrik şantiye fiyatları seçeneklerini de aramaktadır. İşte bu ikisini bir araya getiren bizler, prefabrik şantiye fiyatları belirlenirken kullanıcıların maddi alım gücünü göz önünde bulundurduk. Bu sayede en iyi kalitede yapıları üretip, en ekonomik prefabrik şantiye binası fiyatları ile satışa sunmaktayız. Prefabrik şantiye binaları fiyatları ile diğer klasik usulde inşa edilen yapıların fiyatları ile karşılaştırdığımızda aradaki makasın oldukça fazla olduğunu ve bu farkın her geçen yıl daha da arttığını görmekteyiz. Ayrıca prefabrik şantiye binaları fiyatları içerisine dahil olan bazı hizmetler ve malzemeler bulunmaktadır. Bu fiyatlar sonucunda sonucunda sizlerde inşaat malzemesi ve kira maliyetlerinizden tasarruf edebilirsiniz. Sonuç olarak ise en uygun yapı fiyatları ile birçok modelleri arasından, seçtiğiniz yapıyı en tasarruflu yöntem ile satın alabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları yapı uzmanlarımızla görüşerek cevap bulabilirsiniz.

Prefabrik Şantiye Modelleri

Taşınabilir şantiye çözümlerinin fiyatlarını izah ettikten sonra sonra modellerine de bir göz gezdirmek gerekir. Birçko taşınabilir şantiye çözümleri bulunmaktadır. En çok tercih edileni ise prefabrik şantiye ofisleri çözümleridir. Çünkü hemen hemen her yerde kullanılabilir ve her yerde çalışma alanları oluşturulabilir. Dev projeler söz konusu olunca personellerin yemek yeme ve barınma ihtiyaçları da gündeme gelir. Bizler bu yapılar çözümleri ile tek yapı kullanılarak üç ihtiyacı karşılayabilmekteyiz. Bu ihtiyaçlar barınma, yemek yeme, duş ve wc ihtiyaçlarıdır. Bir yapı içerisinde üç hatta dört ihtiyaç karşılanabilmektedir. Bütün alanlar sterilizasyonu maksimuma çıkarılacak şekilde dizayn edilmiştir. Bunların yanı sıra ebat çeşitliliği de sunmaktadır. 

Bu yapı modelleri, kullanıcısına sadece prefabrik şantiye binaları fiyatları ile avantaj sağlamaz, pek çok açıdan avantajı bulunur. Her ne kadar şantiyelerde kullanılsa da bu yapılara da izolasyon çalışmaları yapılmıştır. Taşınabilir özelliği sayesinde de farklı şantiyelere nakledilebilir. İzolasyon çalışmaları kapsamında yapı duvarlarında 44 mm kalınlığında ve 10 m3 yoğunluğunda yangın sınıfı EPS strafor ve çatı kısmında ise 50 mm kalınlığında mineral yünü kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzemeler dünya genelinde yapılarda kullanılan kaliteli ve yalıtkan bir malzemelerdir. Çatı bölümünde galvaniz kullanılmaktadır. Kullanılan galvaniz, sert mevsim koşullarına dayanıklı olması için kaynak yapılmaz, vidalama yöntemi ile sabitlenir. Böylece yapı tamamında, ısı yalıtımı sağlanmış olur. Binada tam yalıtım sağlamak için PVC pencereler kullanılır. Böylece hem ses hem sıvı hem de ısı yalıtımı sağlanarak yapının tüm yalıtım işlemleri tamamlanmış olur.

Prefabrik Şantiye Almanın Avantajları Nelerdir?

Şantiyelerde çokça kullanılan bu yapıların kullanıcısına çok fazla avantajı bulunmaktadır. Özelliklerini mercek altına alacak olursak; bizler ürettiğimiz yapıda kaliteli malzemeler kullanmaya özen göstermekteyiz. Kaliteli malzemeler sayesinde yapılar, depreme ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklı hale gelmektedir. Ayrıca sert iklim koşullarına karşı da dayanıklı hale getirildiği için her mevsim şartlarında çok rahat kullanılabilmektedir.

Yapı üzerinde kullanılan malzemeleri inceleyerek başlayalım. Çatı malzemesi olarak kullanılan galvaniz sac sayesinde, üzerine yağan yağmur ve kar kayarak üzerinden tahliye olur. Böylece çatı bölümüne fazla yük binmediği için çökmeler yaşanmaz. Üretimi çok hızlı bir şekilde bittiği için kira maliyetleri minimize olur. İzolasyon sayesinde yapı içerisinde yapılacak olan iklimlendirme çalışmalarının maliyeti minimize olur.  Yalıtım çalışmaları sayesinde içerideki ısıyı dışarıya vermez, dışarıdaki soğuğu içeriye almaz. Pencereler sayesinde dışarıdaki ses ve iklim içeriye giremez. Böylece tüm yapı içerisindeki iklim ve ses korunabilmektedir.

Anahtar Teslim Prefabrik Şantiye Fiyatları

Taşınabilir yapılar ile ilgili neredeyse her şeyi anlatmaya özen gösterdik. Fakat bu yapıların fiyatları oldukça araştırma konusu olmaktadır. Bu yapıların fiyatları her açıdan uygun olmaktadır. Ayırca anahtar teslim olarak üretilmektedir. 

Fiyatların yanı sıra sizlere uygun olan yapıyı seçmekte zor olabiliyor. Uygun olan yapı markadan markaya ve ihtiyaçtan ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda baktığımızda iş modelinize ve yapının kurulacağı alana göre seçim yapmak akıllıca olacaktır. Sizlere uygun olan ve en uygun fiyat seçenekleri ile yapıları satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. 


Bu yapılar tek başlarına satın alınmaz. Genellikle içerisinde  en az bir adet prefabrik ofis bulunmaktadır. Bu yapılar genel olarak bazı askeri ve sivil kamplarda, lojman, şantiyelerde ve daha pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu hususta şantiye modellerini web sitemizden inceleyebilirsiniz. Bu modelleri değerlendirirken, iş modelinize uyum sağlayacak modeli bulmaya çalışmanız önemlidir. İş modeli yanı sıra geleceğe yönelik bir seçim yapılmalıdır. Şirketler ve markalar daima büyür. Şirketinizin veya markanızın büyüyeceği fikrine yönelik olarak yapı ihtiyaçlarınızı belirlemeniz daha akıllıca olacaktır. 

Prefabrik Şantiye Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bu yapılar, çeşit çeşit modellerden oluşmaktadır. Bu modeller, ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle bir ofis ile tercih edilmektedir. Ofis seçenekleri ise her işletmenin ihtiyacına çözüm olabilecek şekilde üretilebilmektedir. Farklı farklı ebatları bulunmaktadır. Genel olarak tek katlı modelleri bulunmaktadır. Sizlerde bu yapılar sayesinde hem barınma, hem yemekhane, hem duş, hem de wc ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimizle görüşebilir ve teklif alabilirsiniz.

Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla