Prefabrik Yemekhane

Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde etrafımızda pek çok yapı görmekteyiz. Bu hususta yapı olarak prefabrik yemekhane 2022 yılında da yine revaçtadır. Bunların yanı sıra prefabrik yatakhane modelleri de oldukça kullanılmaktadır. Keza, bu yapılar şantiye, köprü projeleri, yol projeleri ve maden gibi alanlarda kullanıldığı için tek başına satın alınmaz genellikle yanlarında bir kaç taşınabilir yapı bulunmaktadır. Çünkü çalışan sayısının yüksek olduğu dev proje veya çalışma alanlarında barınma ve yemek yeme ihtiyaçlarının karşılanmasında hijyenik, sağlıklı ve konforlu bir ortam sunan yapılardır.

En kaliteli prefabrik yemekhane binaları her proje veya çalışma alanında bulunan farklı ihtiyaçlara yönelik üretilmektedir. Ayrıca ekonomik prefabrik yemekhane fiyatları ile ekonomik ve kaliteli bir çözüm oluşturuyor. Ergonomisi, kalitesi ve hijyenik bir mutfak ve yemekhane alanının yaratılabilmesine yardımcı olan prefabrik yemekhane binaları, günümüzde pek çok alanda faaliyet gösteren alanlarda önemli bir ihtiyaç niteliğine sahiptir. 

Prefabrik yemekhane 2022 yılında da pek çok yönüyle kurumsal alanda dinamik ve ekonomik çözümler oluşturulabilir. Prefabrik yemekhane modelleri daha çok şantiye alanlarında tercih edilse de, maden gibi zorlu alanlarda ve sivil, askeri kamp alanları gibi zorlu arazi şartlarında da kullanılmaktadır. Ayrıca prefabrik yemekhane binaları acil durumlarda ve deprem, heyelan gibi afet bölgelerinde de kullanım alanı bulur. Keza depreme, yangına ve diğer doğal afetlere dayanıklı olarak üretilmektedir. Ülkemizde bulunan çoğu şehrin üzerinden fay hattı geçmektedir. Bu durum ülkemizi deprem bölgesi haline getirdiği için bizlerde en kullanışlı prefabrik yemekhane binalarını depreme dayanıklı hale getirdik. Diğer doğal afetlere karşı da dayanıklı olarak ürettiğimiz prefabrik yemekhane binaları, rüzgara ve şiddetli yağmurlara karşı da dirençli, kaliteli malzemelerden üretilir. 


Kurumsal alanda geleneksel ve klasik yöntemler ile inşa edilen yemekhanelerin çok daha pahalıya mal olmasından ötürü prefabrik yemekhane modelleri, modern standartlarda ve uygun fiyatlı bir çözüm oluşturuyor. Geniş, ferah ve hijyenik bir mutfak ve yemekhane alanı sağlayan prefabrik yemekhane binaları uluslararası standartlarda üretilmektedir. Yapı olarak prefabrik yemekhane 2022 yılında en çok kullanılan alanları şantiye, okul, sosyal tesis, askeri tesis ve daha çok toplu katılımcının yer aldığı proje ve alanlardır. Kısacası yemekhane ihtiyacı bulunan her alanda prefabrik yemekhane binaları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Prefabrik Yemekhane Fiyatları

Prefabrik yemekhane modelleri ebat çeşitliliği ve mühendislik itibariyle son derece yekpare bir yapıya sahiptir. Klasik tekniklerin yetersiz, maliyetlerin yüksek seviyelere çıktığı ve hatta pek çok sorunu beraberinde getiren betonarme binaların aksine prefabrik yemekhane fiyatları hem maddi hem manevi çözüm getirmektedir. En ucuz prefabrik yemekhane binalarını diğer betonarme yapılarla karşılaştırdığımızda en başta işçi maliyetleri bulunmaktadır. İnşaat işleri halledilse dahi ustalık isteyen sıhhi ve elektrik tesisatları gibi pek çok masraf kalemi bulunmaktadır. Prefabrik yemekhane fiyatları içerisinde böyle bir maliyet kalemleri söz konusu bile değildir. 

Betonarme yapılarda malzeme maliyetleri de bulunur. Prefabrik yemekhane fiyatları içerisinde böyle bir masraf kalemi de söz konusu değildir. Betonarme bir yemekhane yapmak yerine ekonomik prefabrik yemekhane fiyatları ile çok daha fazla tasarruf ve kar sağlayabilirsiniz. Ayrıca en kullanışlı prefabrik yemekhane binaları modüler yapısıyla her detayın tam kullanım ihtiyaçlarına yanıt verdiği yapılardır. Bir yemekhane alanı oluşturma maliyetlerini minimal seviyelere indiren en ucuz prefabrik yemekhane binaları sayesinde farklı ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilirsiniz.

Prefabrik Yemekhane Modelleri

Prefabrik yemekhane modelleri kapsamında modüler yapıda olması, kullanıcının kullanım ihtiyaçlarına göre tasarımın oldukça esnek ve fazla bir seçim alanı oluşturuyor ve özgür olmasını sağlıyor. Bu doğrultuda baktığımız zaman en kullanışlı prefabrik yemekhane binaları özel ihtiyaçlarınız için özel projelendirme yapılmaktadır. 

Modellerin tasarımları dışında fiyat bakımında en ucuz prefabrik yemekhane binaları,
yemek salonu, dağıtım reyonu, kiler ve mutfak gibi farklı kullanım alanları sunmaktadır. Fiyat bakımından en uygun prefabrik yemekhane binaları binayı kullanacak kişi sayısına göre farklı yemekhane kullanım ölçülerine sahip modelleri bulunmaktadır. Malzemeler bakımından en kaliteli prefabrik yemekhane binalarının ebat çeşitliliği 59 metrekare ile 506 metrekare aralığında değişen kapasite dokuz adet seçenekleri bulunur. Yapı içerisinde birden fazla giriş ve çıkış kapısı ve kullanım kapasitesine uygun olarak lavabo sayısı gibi detaylar, tüketici isteklerine göre planlama yapılmaktadır.

Prefabrik Yemekhane Almanın Avantajları Nelerdir?

En kaliteli prefabrik yemekhane binalarının üretilmesi için en kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Bu doğrultuda bakıldığında bu yapılar, toplu çalışma alanları başta olmak üzere sosyal tesislerde, okullarda ve hastanelerde gibi toplu yemek ihtiyacının mevcut olduğu her yerde kullanılmaktadır. En uygun prefabrik yemekhane binaları yanında prefabrik okul binaları da satın alınmaktadır. Okul hizmetinin götürülemediği zorlu alanlarda bu yapılarda tercih edilmektedir. Yatılı bir okul projesi söz konusu ise fiyat bakımından en uygun prefabrik yemekhane binaları da satın alınmaktadır. 

Bu yapıların, steril olması gerekmektedir. Her ne kadar zorlu bir alana kurulmuş da olsa sağlıklı ve hijyenik koşullara sahip bir ortama yer verilmesi gerekir. Bu konuda bu yapı modelleri, kullanıcısına sağladığı avantajlar ile en ideal seçeneği niteliği taşıyor. 

Bu yapıların teknik özelliklerine baktığımızda çatıda galvaniz sac kullanıldığı görülmektedir. Kullanılan bu malzemenin özelliği hafif ve mevsim şartlarına karşı yalıtkan olmasıdır. Üzerine yağan kar veya yağmur suyunu gibi yabancı maddelerin içeriye girmesini engeller. Kullanılan yalıtımlı malzemeler sayesinde hem ısı hem sıvı ve hem de gürültü yalıtımı sağlar. Yapının kullanım aşamasında iç iklimlendirme yaparken ekonominize katkıda bulunur, masraflarınızı miniminize eder. 

Bu yapılar portatiftir ve istenen her yere hızlıca üretilerek kurulabilir. Talep edilirse yapı başka bir yere taşınabilir. Deprem, yangın ve diğer afetlere karşı dayanıklılığa sahiptir. Düşük maliyetli ve her türlü kötü çevre koşullarına ve sert iklim şartlarına dayanıklıdır. Yapının mimari özellikleri sayesinde farklı kullanım ihtiyaçlarına göre iç tasarımında farklı uygulamalar gerçekleştirilebilir. 

Anahtar Teslim Prefabrik Yemekhane Fiyatları

Bu yapıların kullanıcısına sağladığı maddi avantajları oldukça büyüktür. Hem taşınabilmesi, hem rahat ve sağlıklı bir çalışma alanı oluşturması, hem de iç iklimlendirmede sağladığı faydalar sayesinde maddi açıdan faydalar sağlamaktadır. Ayrıca mutfak gibi insan sağlığıyla doğrudan ilişkili bir çalışma alanının bulunduğu ortamlar için oldukça steril bir ortam sunar. 

Bu yapılar hakkında fiyatları dışında bilinmesi gereken en önemli özellik portatif ve modüler bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede değişken ihtiyaçlara özel olarak cevap verilebilir. Bu özellikleri sayesinde bu yapılar hem farklı ihtiyaçlarının karşılanmasında hem de maliyetleri düşürerek kaliteyi en üst seviyeye çıkarıyor. Ayrıca geniş yemek alanları ile birlikte fonksiyonel mutfak alanına yer verilebilmektedir. Yemekleri kolayca hazırlayarak yemekhane bölümünde servis edebildiğiniz iç dizayn kullanım ihtiyaçlarına göre düzenlenebilir. Konteyner gibi yapıların yemekhane olarak kullanılması, özellikle askeri üsler, inşaat sahaları, maden ocakları ve diğer geçici yerleşim yerlerinde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bu yapılar, gıda hazırlama, servis ve yemek yeme için gerekli ekipman ve mobilyalarla donatılabilir. Ayrıca, taşınabilir olduklarından ve birleştirilebildiklerinden, değişen ihtiyaçlara göre kolayca yeniden düzenlenebilir veya taşınabilir.

Yemekhane olarak kullanılan bu yapılar birçok farklı fayda sağlayabilir. Bunlar arasında taşınabilirlik oldukça önemlidir. Çünkü yemekhane olarak kullanılmak üzere kolayca taşınabilen ve monte edilebilen yapılar olduğundan, farklı yerlerdeki ihtiyaçlara göre kolayca taşınabilir. Kolay taşınabildiği gibi hızlıca kurulumu yapılabilir. Yemekhane olarak hızlı bir şekilde kurulabilir ve çalışmaya hazır hale getirilebilir. Bu nedenlerden dolayı, yemekhane olarak kullanılmak üzere popüler bir seçenek haline gelmiştir.

Prefabrik Yemekhane Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bu yapıların fiyatları farklı kapasite ve altyapı özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Bunların yanı sıra ürettiğimiz modeller arasından projeniz, çalışma stiliniz ve kullanım kapasitesi doğrultusunda en uygun olan yemekhane modelini bulabilirsiniz. Bu hususta yapı içerisinde çalışacak personel sayısı, mutfak ihtiyacı ile birlikte en uygun tasarım size özel olarak üretilebilmektedir. Bu yapıların modüle edilebilmesi özelliği bulunduğu için plan üzerinde özel projelendirme yapılarak değişken ihtiyacınıza da cevap verilebilir. 

Bu yapılarda mutfak yerleşimi ve masaların yerleşimi en verimli sonuçların elde edilebileceği şekilde dizayn edilmelidir. Aksi halde bu yapılar tam kapasite olarak kullanılamaz. Nova Prefabrik tarafından tasarlanan bu yapılar tasarımları ve fiyatları ile kamu kurumları ve şirketler için ekonomik, işlevsel ve kaliteli bir seçenek oluşturuyor. 

Yemekhaneler genellikle farklı taşınabilir yapılar ile birlikte satın alınmakta ve kombine olarak kullanılmaktadır. Genel olarak personelin yemek yeme ve dinlenme ihtiyaçlarını gideren bu yapılar, en az betonarme yapılar kadar dayanıklıdır. Hemen hemen istenilen her büyüklükte model bulabilirsiniz. Sizlerde bu yapılar hakkında bilgi veya fiyat teklifi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla