Prefabrik Evler

Prefabrik Ev

Dünya genelinde prefabrik ev kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Çünkü prefabrik evler kullanıcısına farklı farklı alanlarda avantajlar sağlamaktadır. Prefabrik ev nedir diye soranlar olursa tanımı şöyledir; çizilen mimari plan dahilinde bir prefabrik ev duvar, pencere, kapı gibi bileşenlerinin birleştirilerek bir bütün haline getirilmesi ve beton bir zemin üzerine oturtulan yapı tipine denir. Bunların yanı sıra panel kabin çeşitleri de aynı kalitede ve teknoloji ile üretilir. Bu sebepten ötürü her ikisi de oldukça kaliteli malzemeler ile üretilmiş yapılardır. Prefabrik ev isminde bulunan prefabrik kelimesi ingilizceden dilimize geçen bir kelimedir. Kelimede “ön” anlamına gelen “pre” ve yapı anlamına gelen “fabric” kelimelerinden oluşur. Türkçede ise prefabrik ev, ön üretimli hazır yapıları ifade etmek için kullanılmaktadır. 

Prefabrik ev denince aklımıza rengarenk ve çeşitli mimarilere sahip evler gelir. Prefabrik ev çeşitlerine baktığımızda ise ülkemizde daha yeni popülaritesini arttıran Tiny House kültürü aklımıza gelir. Minimalist yaşam tarzını benimseyen insanların ülkemize getirdiği bu kültür, insanların küçük evlerde de yaşayabileceğini ve az olan eşyalar ile yetinebileceğini gösterir. Prefabrik ev nedir diye soranlar olacaktır. Bu kültürü yaşam alanını en verimli şekilde kullanarak anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2020 yılından bugüne kadar ekonomik tutarak benimsenmesine sebep olan akımdır. Bu kültür ile birlikte prefabrik evlerde oldukça sevilmiş ve oldukça fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kültüre göre yurt dışındaki insanlar ülkemize göre oldukça küçük ebatlı evlerde hayatlarını sürdürmektedirler.

Minimalist yaşam kültürü beraberinde sahip olunan alanı en verimli şekilde kullanmayı gerektirmektedir. Bu sebepten ötürü prefabrik ev teknik özellikleri kapsamında oldukça verimlidir. Evin kullanıcısı ise iç mimariyi kompakt mobilyalar ile daha verimli hale getirebilir. Prefabrik ev nedir diye soranlara, alan bakımından verimli evlerdir denebilir. Prefabrik ev nedir diye soranlara bir başka cevabımız da prefabrik evler, minimalist kültürün ülkemizdeki yansıması gibidir. Aynı zamanda materyalist kültürü benimseyenlere özgü modellerde bulunmaktadır. Prefabrik ev çeşitleri tek katlı olduğu gibi çift katlı da olabilir. 

Prefabrik ev nedir sorusunun arkasındaki aranan cevap, deprem dayanıklılığıdır. Deprem bölgesi ilan edilen coğrafyalarda bulunan belediyeler en fazla iki katlı evlere izin verir. Bu sebepten ötürü 2+1 prefabrik ev, prefabrik ev 3+1 ve 1+1 prefabrik ev olmak üzere farklı farklı modeller bulunur ve en fazla iki kat olmaktadır. Ülkemiz bir deprem bölgesidir. Bu gerçeği aklımızda bulundurarak ürettiğimiz ve uygun prefabrik ev fiyatları ile satışa sunduğumuz yapılar, doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Nova Prefabrik olarak uygun prefabrik ev fiyatları elde edebilmek için yurtiçi ve yurtdışında çeşitli ÜR-GE çalışmaları yürüttük. Yapılan çalışmalar sayesinde piyasada bulunan yapıların üretimdeki hataları giderilmiştir. Her zaman gelişmeyi sürdürmek adına, tüketiciyi anlamak ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak için bugün ÜR-GE çalışmalarımızı devam ettirerek daha uygun prefabrik ev fiyatları elde etmek için uğraşmaktayız. Proje özelinde çelik konstrüksiyonların birbirine geçmesi ile üretilen bu yapılar ekonomik prefabrik ev fiyatı ile deprem, yangın, aşırı sert esen rüzgarlara karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Gerekli resmi izinler alındıktan sonra ve size uygun prefabrik ev fiyatı ile kolay bir şekilde satın alabilirsiniz ve akabinde hızla yapımına başlanır.

Prefabrik Ev Fiyatları

Bütün prefabrik ev fiyatları incelendiğinde oldukça uygun ve ekonomik olduğu açıkça görülmektedir. Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2020 yılında oldukça uygun belirlenmeye başlanmıştır. Günümüzde halen devam etmektedir. O yıllarda tekrar yapılan ÜR-GE çalışmaları sonucunda, fiyatlar daha uygun bir hal almıştır. 

Anahtar teslim demek seçtiğiniz projenin, ekonomik anahtar teslim prefabrik ev fiyatları ile seçtiğiniz opsiyonlar ve  bölgeyeönceden attığınız düz beton zemin üzerine kurulur. Klasik tarzda inşa edilen yapıların uzun ve yorucu inşaat süreçleri bulunur. Ekonomik anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2021 yılında oldukça oldukça uygun olduğundan ve gelişmiş inşaat teknolojileri ile üretildiğinden bu yana sıkıcı inşaat süreçlerini düşünmezsiniz. Ekonomik anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2021 yılında da olduğu gibi günümüzde de bu yapıların inşaat süreleri kısadır. Kısa inşaat süresi sayesinde, kira gibi maliyet oluşturan kalemleri düşünmemiş olursunuz.

Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları, fiyata dahil olan pek çok malzeme ve hizmet ile birlikte diğer yapılara göre oldukça ekonomik kalmaktadır. Konforlu ve geniş mekan isteyen kullanıcılarımız için mühendislerimiz dubleks prefabrik evleri dizayn etti. Ardından prefabrik ev fiyatları ile oldukça uygun bir şekilde satın alınmasını sağladı. Bu fiyatlar tüketicinin alım gücünü geçmediği için tüketiciler tarafından oldukça sevilmektedir. Prefabrik ev 3+1 fiyatları ile satın almadan önce beklentileriniz göz önünde bulundurmanız gerekir. İsterseniz prefabrik ev fiyatları 2+1 gibi opsiyonlarda bulunmaktadır. 

Dört mevsim ve senelerce kullanım sunan yapısıyla prefabrik ev fiyatları yılında da oldukça ekonomiktir. Bu yapılarda oda planlamaları, giriş bölümü birinci kat olmak üzere toplamda iki kat içerisinde üretilmektedir. Bu şekilde yaşam alanınızı daha kullanışlı bir şekilde dizayn edebilmeniz mümkündür. Prefabrik ev fiyatları 2022 yılında, fiyat içerisine dahil olan pek çok seçenek ile fiyatlar daha uygun kalmaktadır. 


Sizlerde prefabrik ev fiyatı seçeneklerini gördükten sonra hemen satın almak isteyeceksiniz. Hatta yanlış yazıldığını düşünenler dahi bulunmaktadır. Fakat bütün anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2022 yılında da doğru yazıldı ve oldukça uygundur. Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2021 yılında belirlenirken her bütçeye uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebepten ötürü farklı farklı modeller ortaya çıkmıştır. Modellerin ortaya çıkması için ise uzun süren AR-GE çalışmaları yaptık. Yapılan çalışmaların sonucunda dizayn edilen prefabrik evler, her ihtiyaca çözüm olabilmesi ile popüler olmuştur. Özel projelendirme ve modüler yapısı sayesinde de pek çok farklı modifikasyon yapılabilmektedir. Sizlerde ekonomik prefabrik ev fiyatları ile hayalinizdeki eve kavuşmayı ertelemeyin.

Sizde hemen seçtiğiniz ev modeline ait uygun fiyatı öğrenmek için teklif alabilirsiniz. Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2022 yılında ekonomik olması sayesinde hemen satın alabilirsiniz ve hemen evinizi kurabiliriz. Sizlerede evinizin içerisinde ailenizle birlikte huzurla çayınızı yudumlamak kalır. Prefabrik ev fiyatları diğer yapılarla karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyatlı kalmaktadır. Değişen piyasa koşulları sonucunda her geçen yıl klasik usulde inşa edilen evler ve prefabrik ev fiyatı arasındaki makas açılmaktadır. Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2021 yılında modeline göre değişmekteydi. Fakat anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2022 yılında sadece modeline göre değil aynı zamanda özel proje opsiyonlarına göre değişim göstermektedir. Bu açıdan incelediğimizde prefabrik evlerin fiyatları evin projesinde bulunmayan veya opsiyon olarak tercih ettiğiniz malzemelerin seçimi fiyat teklifini de etkileyecektir.. 

Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları, seçilen model üzerinden hazırlanır ve model üzerinde istenilen opsiyonlar fiyata dahil edilerek, sizlere sunulur. Bu hususta anahtar teslim prefabrik ev fiyatları 2022 yılında etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Bu duruma örnek olarak duvar yalıtımı için standart olarak EPS polistren köpük kullanılmaktadır. Bu malzemenin yerine kullanılacak farklı yalıtım malzemesi prefabrik ev fiyatı kapsamında etki yaratır. Opsiyonlar anahtar teslim prefabrik ev fiyatları etkileyen önemli unsurlardır. Örnek olarak pakete dahil olan fayansların dışında farklı bir marka fayans talebiniz üzerine yapılır.

Fakat bu opsiyon prefabrik ev fiyatları az da olsa etkilemektedir. Bunların dışında pakete dahil olmayan veya çizilen model planlanının dışındaki kişisel talepler de fiyatı etkileyen durumlar arasında gösterilebilir. Model olarak prefabrik ev 3+1 fiyatları ile prefabrik ev fiyatları 2+1 aynı değildir. Çünkü oda sayısında farklılıklar bulunmaktadır. Malzeme açısından örnek verecek olursak pakete dahil olan PVC pencereler dışında farklı özelliklerde veya farklı boyutlarda pencereler istenirse fiyat prefabrik ev 3+1 fiyatları etkilenebilmektedir. Prefabrik ev fiyatları 2+1 dışında tüm hazır ev fiyatları içerisinde dahil olan duş teknesi, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Bu durumların haricinde pakete dahil olan herşey ile birlikte   oldukça uygundur. Ufak bir pazar araştırması yapan herkes görecektir ki, opsiyonlar ne olursa olsun, hazır ev fiyatları diğer yapılara göre ekonomik kalmaktadır.

Prefabrik ev fiyat seçeneklerinde önemli bir avantaj yaratan unsur, hızlı üretimdir. 
İster 2+1 prefabrik ev isterse prefabrik ev 3+1 veya 1+1 prefabrik ev olsun fark etmeksizin bu yapılar, diğer yapılara kıyasla oldukça hızlı üretilir. Böylece üretim esnasında oturmuş olduğunuz evin kirasını ödemezsiniz. Bu durum prefabrik ev fiyat seçeneklerini oldukça uygun yapmakta ve sizlere avantaj sağlamaktadır. Bunların yanı sıra prefabrik ev metrekare fiyatı oldukça uyguna gelmektedir. Bu hesabı modelin toplam metrekaresini, fiyatına bölerek prefabrik ev metrekare fiyatı bulunabilir. Bir başka önemli unsur ise çelik prefabrik ev fiyatları sözleşme imzalandıktan sonra sabitlenmiştir. Ödeme şartlarını belirten sözleşmeyi imzaladıktan sonra müşteri olarak sorumluluğunuz bulunmaz. İmzadan sonraki aşamalarda malzeme fiyatlarının artması, kur dalgalanmaları gibi hazır ev fiyatları belirleyen tüm detaylar belirlenen fiyatı asla etkilemez.

Prefabrik Ev Modelleri

Her ihtiyaca yönelik olarak üretilen prefabrik evler, ebat olarak çeşitli büyüklüklerde ve uygun hazır ev fiyatları ile üretilmektedir. Tek katlı modeller olduğu gibi iki katlı modellerde bulunur. Minimalist kültürünü benimseyen kullanıcılar için ebat olarak daha küçük olan prefabrik ev seçenekleri bulunmaktadır. Biz geniş bir aileyiz, bizim misafirimiz çok olur diyen kullanıcılar için de geniş prefabrik ev modelleri bulunmaktadır. 

Tek katlı modellerimiz 49 m2’den başlayıp, 146 m2 ye kadar büyür. İki katlı modellerimiz ise en fazla 178 m2’ye kadar büyür. İki katlı modellerimizde ayrıca araçlarınız için garaj gibi ekstra bölümler bulunmaktadır. Ayrıca prefabrik ev çeşitlerinin merdiven altlarını kiler olarak kullanabilirsiniz. Oldukça ekonomik çelik prefabrik ev fiyatları ile sahip olma şansınız bulunuyor. Bütün prefabrik ev çeşitlerimiz oldukça hızlı ve anahtar teslim olarak üretilir. Tüm prefabrik ev modelleri, projeye uygun olarak düz bir beton zemin üzerine kurulur. En ucuz prefabrik ev fiyatları 1+1 evlere aittir. Fakat tüm prefabrik ev modelleri oldukça kalitelidir. En ucuz prefabrik ev fiyatları yanı sıra bekçi kulübesi çeşitlerinde de en ekonomik fiyatı biz sunmaktayız. Bunların yanı sıra bu tarz yapılar oldukça kaliteli üretilmektedir. En kaliteli prefabrik ev modelleri kapsamında özel projelendirme avantajları da bulunur. Bu durum, seçtiği modelde spesifik noktaların değişmesini isteyen kullanıcılarımız içindir. 

Prefabrik evler ve fiyatları oldukça uygun olmasının yanı sıra, nakliyesi ve kurulumu kolay ve en az betonarme yapılar kadar dayanıklıdır. Bu sebepten ötürü bu evlerin pekçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra betonarme yapılarla karşılaştırdığımızda prefabrik evler ve fiyatları daha uygun kalmaktadır. Prefabrik evler deprem bölgelerinde ve hobi evleri olarak kullanılmaktadır. Bu evlerin malzeme kalitesi ve prefabrik evler ve fiyatları Nova Prefabrik güvencesi altındadır.

En kaliteli prefabrik ev modelleri oldukça uygun fiyatlarla satılmakta fakat bu evlerin modüler olabilme özelliği ile pek çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Bu sebepten ötürü inceleyen kullanıcıların prefabrik evler ve fiyatları oldukça dikkatini çekmektedir. Prefabrik ev modelleri arasında en dikkat çeken özellik yalıtım özellikleridir. Bu evlerin duvarlarında EPS strafor kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzeme Dünya’nın pek çok yerinde birçok farklı yapılarda kullanılan bir malzemedir. Oldukça yalıtkan ve etkili bir malzeme olduğundan dolayı bizlerde yapılarda kullanmaktayız. Duvarların yalıtılması ile yalıtım çalışmaları bitmez. Bu hususta çatı bölümünü de mineral yünü ile yalıtım sağlamaktayız. Çatı bölümü mevsim koşullarına en çok maruz kalan bölümdür. Ülkemizin iklim çeşitliliğine baktığımızda ise kışın ve yazın yoğun olduğu bölgeler görebilmekteyiz. Her prefabrik ev teknik özellikleri kapsamında çatı bölümünde kar ve rüzgar yüküne göre hesaplanarak çatı makaslarından oluşur.

Bu hususta çatı prefabrik ev teknik özellikleri dahilinde oldukça sağlam bir yapı olur. Çatı bölümünde dayanıklılığı daha fazla artırmak için kaynak kullanılmaz. Çatı bölümü bu sayede çok daha dayanıklı hale gelir. Üzerine ne kadar kar yağarsa yağsın taşıyacaktır. Kullanılan malzemeler prefabrik ev fiyatları 2022 yılında belirlenen fiyatları etkileyecektir. Kullanılan malzemeler dışında ekstra olarak farklı malzemelerde kullanılabilmektedir.


Prefabrik ev teknik özellikleri yalıtım ile sınırlı değildir. Prefabrik ev fiyatları 2022 yılında oldukça ekonomik belirlenebilmiştir. Bunların yanı sıra tüm yapılarımız yangına karşı da dayanıklıdır. En kullanışlı prefabrik ev modelleri kurulumu kolay ve nakliyesi mümkün olduğundan ulaşılması zor olan yerlere de konumlandırılabilmektedir. İstenilen konumda yapının ölçülerine uygun olarak uygun bir zemin hazırlandıktan sonra prefabrik yapı kurulumu sağlanabilir. Yalıtım özelliklerine devam ettiğimizde ise kullanılan PVC pencerelerinde oldukça yalıtkan olduğunu görmekteyiz. Kullanılan her malzeme en kullanışlı prefabrik ev modelleri üretmek için ÜR-GE çalışmaları kapsamında özenle seçilmiş ve analiz edilmiştir. Çatı bölümünde kullanılan galvaniz, çatıya destek olan en önemli malzemeler arasındadır. Galvaniz üzerine yağan kar ve yağmur suyunu kaydırarak üzerinden tahliye eder. Pencerelerde aynı mantık ile çalışmaktadır. Kullanılan bu malzemeler suyu içeriye sızdırmadan üzerinden tahliye eder. Böylece duvarda ve çatıda kullanılan malzemeler ile ısı ve ses yalıtımı sağlanırken, pencereler ve galvanizle sıvı yalıtımı sağlanmaktadır. Yapılan bu çalışmalar ile birlikte evin tüm izolasyon çalışmaları tamamlanmıştır.

En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev

Bu yapılar pek çok farklı ihtiyaca çözüm olabilmesi için farklı çeşitlerde üretilir. Genel olarak yapıların her çeşidinde sayamayacağımız kadar model bulunmaktadır. Bu çeşitlerin hepsi içerisinde çok fazla tercih edilen modeller bulunmaktadır. Modellerin fiyatlarını spesifik olarak karşılaştırdığımızda bir taşınabilir ev ile ynı ölçülere sahip olan betonarme bir ev maliyet olarak üst seviye kalmaktadır. Bu sebepten ötürü bu modeller oldukça fazla satılmaktadır. Ayrıca modellerin birçok faydası ön plana çıkmaktadır. En çok tercih edilen evlerin faydaları arasında bakım masrafının ve tadilat masrafının az olmasını gösterebiliriz. Bunların yanı sıra herhangi bir mülkiyet vergisinin bulunmaması, taşınabilir olması, depreme ve diğer doğal afetlere betonarme evlere göre daha dayanıklı olması, modüler bir sisteme sahip olması olarak sayabiliriz. 

Bunların yanı sıra taşınabilir evlerin fiyatları da betonarme yapılardan uygun kalmaktadır. Aynı zaman da güvenlik kabini modelleri de oldukça kullanışlı ve kalitelidir. Taşınabilir yapıların hepsinde kaliteli malzemeler kullanıldığı gibi bu yapılarda da kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Bu sebepten ötürü villalarda, şantiyelerde, otopark girişleri ve çıkışları gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Taşınabilir evlere geri dönecek olursak, betonarme yapılar ile aynı olan özellikleri de mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Ortak özellikleri arasında dış çevre ve sert mevsim koşullarına en az betonarme evler kadar mukavemet gösterebildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca ısı, ses ve sıvı yalıtımı da bulunmaktadır. Bu yapıların en önemli avantajı ise fiyatların betonarme yapılara göre oldukça az olmasıdır. Gelişen ve değişen piyasa koşulları sonucunda betonarme inşaat maliyetleri oldukça arttığından bu evlere yönelim daha çok artmıştır.

Hangi Prefabrik Evler Sizler İçin Uygun

Bu evlerin, diğer yapılardan ayrılan en önemli özelliği kesinlikle nakliye edilebilir olmasıdır. Nakliye özelliği sayesinde sayesinde kullanıcısına asa özgürlüğü sunmaktadır. Bir başka özelliği modüler olmasıdır. 

Size uygun evi bulmak her açıdan oldukça zor olabilir. Uzman bir yardım almak isterseniz veya size uygun olan yapıyı hızlı bir şekilde bulmak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Ayrıca bu yapıların diğer yapılara göre uygun kalması ve yapıya sonradan ekleme yapılması sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Fakat betonarme yapılara ek yapılması resmi prosedürler tarafından mümkün olsa dahi maliyetleri yüksek olabilir. Oysa ki bu ev modellerinin modüle edilebilmesi oldukça basit ve maliyet olarak uygun kalır. 

Ülkemiz deprem ve doğal afetlere oldukça açık bir ülkedir. Bu sebepten ötürü bu yapılar depreme dayanıklı üretilmektedir. Bu sayede depremde yıkılma riski daha azdır. Isı, ses ve sıvı yalıtımı sayesinde yapı içerisinde yapacağınız iklimlendirme çalışmalarından tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu sayede mevsim koşullarına ve kötü çevre koşullarına dayanıklıdır. Aynı zamanda modüle edilebildiği gibi özel projelendirme seçeneği de mevcuttur. Bizler üretici olarak sizlere bir yuva rahatlığı sunarken, kaliteli malzemeler ile uzun ömürlü olmasını sağlarız. 

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatları

Fiyatlar değişen piyasa koşulları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Fakat artan inşaat maliyetleri, alıcıları inşaat konusunda farklı bir arayışa sürükler. Bu arayış sonucunda kullanıcılar diğer yapılara göre daha uygun fiyatlı olan taşınabilir ve modüle edilebilir olmasından ötürü günümüzde bu evleri tercih etmiştir. 

Anahtar teslim olarak üretilen evlerin fiyatları modelle göre değişkenlik göstermektedir. Her iklime uygun ve dört mevsim kullanılabilen bu evler, ekonomik fiyatlarıyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca deprem ve diğer doğal afet bölgelerinde, yaylalarda veya hobi bahçesi sahibi olan insanlar tarafından uygun fiyatlı barınak çözümü olduğu için çokça tercih sebebidir. Aynı zamanda her geçen yıl değişen piyasa koşulları, bu evler ile betonarme yapıların fiyatları arasındaki makas farkını her geçen gün genişletmektedir. Çünkü betonarme yapıların her geçen gün inşaat maliyeti artar bu doğrultuda fiyatları da artar fakat bu yapılar her zaman ekonomik kalmaktadır.

Bu yapıların inşaat süreçlerini diğer yapılar ile karşılaştırdığımızda, zorlu inşaat aşamalarının olmadığını görürüz. Çünkü inşaat süreci uzadıkça kira, aidat gibi farklı maliyetlerde söz konusu olmaya başlar. Bu duruma örnek olarak kiralık bir evde oturmaktayken, diğer yandan da betonarme bir inşaat yapmak istediğinizde, inşaat süresi uzadıkça, uzayan inşaat süresinin size bir kira maliyeti olur. Bu yapılarını fiyatlarını incelediğimizde ise birçok inşaat maliyeti kalemini ortadan kaldırdığını görmekteyiz. İşçilik maliyeti gibi kalemler bu yapıların fiyatları için geçerli değildir. Bu avantajlı ve uygun fiyatlı evlerden satın almak veya detaylı bilgi almak isterseniz mutlaka müşteri temsilcilerimizle görüşmelisiniz.

Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla