Prefabrik Yapılar

Hayatımızın birçok alanında size büyük kolaylık sunan prefabrik yapılar ile her şey çok daha kolay! Prefabrik yapı denince aklımıza pek çok amaç doğrultusunda kullanılan taşınabilir evler gelir. Fakat prefabrik ev çeşitleri ve prefabrik yapılar bundan daha fazlasıdır. Yapı prefabrik ürünler günümüzde deprem bölgeleri, madenler, şantiye alanları, ve daha pek çok amaç ve yerlerde kullanılır. 

Prefabrik yapı nedir gibi sorular kullanıcıların aklına gelebilir. Yapı prefabrik kelimesinin özünde bulunan prefabrik kelimesi ingilizce prefabricate kelimesinden dilimize geçmiştir. Kelime anlamı olarak parçaları önceden hazırlamak anlamına gelmektedir. Keza bir yapı prefabrik modelinin yapı olma özelliğini taşıması için belirli bir takım parçalardan oluşması gerekir. Bütün yapı prefabrik modeller sadece kurumsal amaçlarla değil deprem bölgelerinde de kullanılmaktadır. Ülkemizdeki geçmiş depremleri baz aldığımızda İzmir depremi, Van depremi, 1999 yılında olan Gölcük depremi gibi alanlarda prefabrik yapı modelleri kullanıldıkça önem kazanmıştır. 

Yapı prefabrik ürünleri betonarme yapılara oldukça benzer. Bu sebepten ötürü kullanıcılar prefabrik yapı nedir gibi soruları daha fazla sormaktadır. Çünkü dışarıdan bakıldığında diğer yapılar ile arasında pek bir fark yoktur. Ayrıca prefabrik yapı modelleri deprem ve diğer doğal afetlere karşı da dayanıklıdır. 

Prefabrik yapı fiyatları 2022 yılında da diğer yapıların önüne geçmektedir. Yapı prefabrik ev fiyatları modelden modele değişkenlik göstermektedir. Daha sonra prefabrik yapı nedir sorusunun altındaki aranan bir diğer cevap ise bu yapılar nasıl taşınıyor sorunudur. 

En kaliteli prefabrik yapı ürünlerinin nakliyesi ve kurulumunun oldukça kolaydır. Genel olarak tüm yapılarımızın çatı malzemesinde suya ve dış çevre koşullarına dayanıklı olan malzemeler kullanılmıştır. Çatı malzemesi aşağıya doğru verilen eğim sayesinde yağmur ve kar suyunu kaydırma ve hafif olması özelliği ile en ucuz prefabrik yapı ürünlerinde çokça kullanılmaktadır. Ayrıca yapıların parçaları ve montajı betonarme yapılara göre daha hızlı üretilmektedir.

Prefabrik Yapı Fiyatları

Prefabrik yapı fiyatları, toplam altı farklı çeşitte ürettiğimiz bu yapıların her çeşidinde sayamayacağımız kadar model bulunduğu için fiyatlarda modelden modele göre değişkenlik göstermektedir. Hemen hemen her ihtiyaca uygun en ucuz prefabrik yapı bulunmaktadır. 

Prefabrik yapı fiyatları 2022 yılında birçok faydası ön plana çıkmaktadır. Söz konusu faydaları bakım masrafının ve tadilat masrafının az olması, nakliyesinin mümkün olması, depreme daha dayanıklı olması olarak sayabiliriz. Bunların yanı sıra diğer yapılar ile karşılaştırıldığında yapı prefabrik ev fiyatları daha uygun kalmaktadır. Çünkü inşaat teknolojisi olarak daha gelişmiş bir seviyededir. Prefabrik yapı modelleri dış çevre ve mevsim koşullarına en az betonarme yapılar kadar mukavemet gösterebilir.

Ayrıca yapı prefabrik ev fiyatları kapsamında incelediğimizde fiyatların daha uygun hale gelmesini sağlayan ısı ve ses yalıtımı çalışmaları bulunmaktadır. Bir başka prefabrik yapı fiyatları avantajı ise inşaat maliyetlerinin betonarme yapılara göre oldukça az olmasıdır diyebiliriz. Yapılan daha pek çok çalışma ile prefabrik yapı nedir sorusunun cevabını insanlara göstermekteyiz. Bu yapılar en ucuz prefabrik yapı ürünleridir. 

Prefabrik Yapı Modelleri

Prefabrik yapı fiyatları yanı sıra yapıları itibariyle çok kullanışlıdır. Prefabrik yapı modelleri nakliyesi ve kurulumu kolay ve dayanıklı olduğu için bugün bir çok model ile kullanım alanı bulmaktadır. 

Prefabrik yapı malzemeleri sayesinde yapılar, kısa sürede imal edilmesi ve hızlı montaj imkanı sunması, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir özelliği ve depreme dayanıklı olması ile  bu yapıların tercih edebilir kılmaktadır. Siz de hemen Nova Prefabrik’in prefabrik yapı modellerini incelemelisiniz.

En kaliteli prefabrik yapı çeşitlerimiz prefabrik ofis, yatakhane, yemekhane, sosyal tesis, okul binaları ve şantiye binaları olmak üzere altı adettir. Prefabrik yapı fiyatları ile şaşırtan modellerimiz genel olarak deprem bölgeleri ve şantiyelerin yanı sıra okullarda, ofis ve hobi evleri olarak, yemekhane olarak kullanılmaktadır. Ev yapılarında ise tek katlı modellerimiz olduğu gibi çift katlı modellerimiz de bulunmaktadır. Üretimde kullanılan prefabrik yapı malzemeleri kalitesi ile yapılarınız  Nova Prefabrik deneyimi güvencesi altındadır. 

Bir işe başlayacaksınız ve ofisinizi kendi zevklerinize göre mi tasarlamak istiyorsunuz? Gelişmekte olan bir markasınız ve ofisinizi daha verimli hale getirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse taşınabilir ofisler tam size göredir. İstediğiniz yere kurup iş hacminizi ve veriminizi artırabilirsiniz. Öte yandan genel olarak modellerimiz şantiye alanlarında, askeri ve sivil kamp alanlarında, deprem ve afet bölgelerinde tercih edilmektedir. 

Kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde madencilik sektöründe de kullanım alanı bulan bu modellerimiz maden, şantiye alanı gibi zorlu koşullarda da kullanılır. Maden alanları bazen rakım olarak yüksek ve ulaşımı zor olan daha kırsal alanlara nakliye edilebilir ve bir yatakhane veya ofis alanı oluşturabilirsiniz. 

Bütün modellerimizin dayanıklılığı, sağlamlığı güvencemiz altında olup, kullanılan malzemeler değişen mevsim koşullarına, dış çevre koşullarına mukavemet gösterecek şekilde üretilir. Yangına ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Ayrıca kurulumu kolay nakliyesi mümkün olduğundan ulaşılması zor olan yerlere kurulabilir. Bu yüzden askeri ve sivil kamp alanları için de ideal bir seçenektir. 

Hepsinden en önemlisi de haftanın yedi günü, yirmi dört saati çalışmanın bitmediği alanlarda görev yapan her kamu ve özel kuruluş personelinin içerisinde rahat edebileceği yapılardır. Hemen hemen her ihtiyaç için ideal olup istenilen konumda uygun bir zemin hazırlandıktan sonra yapı kurulumu sağlanabilir. 

Prefabrik Yapı Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Bu yapıların en önemli özelliği kesinlikle nakliye edilebilir olmasıdır. Çünkü bu özelliği inşaat teknolojilerinin gelişmesi sayesinde oluşmaktadır. Taşınabilir olması özelliği sayesinde pek çok amaçla kullanılabilirler. 

Bu yapıların bir diğer özelliği ise modüler olmasıdır. Klasik usulde inşa edilen yapılara sonradan bir ekleme veya çıkarma yapılması resmi prosedürler tarafından mümkün olsa dahi maliyetleri yüksek olabilir. Bu yapıların modüle edilebilmesi oldukça basit ve maliyet olarak diğer yapılara nispeten uygun kalır.

Yapıların bir diğer avantajı ise ısı, sıvı ve ses yalıtımı olmasıdır. Bu sayede yapı içerisindeki iklimlendirme maliyetleri azalmaktadır. Yapılar dış çevre ve mevsim koşullarına dayanıklıdır. Yapıların diğer avantajlarında ise hızlı üretilmesi kurulumunun basit olması sayılabilir. Bu evler sizlere bir ev rahatlığı sunarken, dayanıklı malzeme kalitesi ile sağlamlık katar. 

Anahtar Teslim Prefabrik Yapı Fiyatları

Nova Prefabrik, teknolojik makina ve ekipman alt yapısı ile kendi entegre tesislerinde ürettiği modelleri siz müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır. Modellerin ön üretimi fabrikada yapılıp, demonte şekilde sevk edildikten sonra yerinde montajı yapılan ünitelerdir. Prefabrik yapılarda montaj yapmadan önce bir alt yapı hazırlanıp, zemin betonu atılması gerekmektedir. Yapı için gerekli alt yapının hazırlanmasının ardından demonte olarak gelen hazır duvar panelleri, çatı aksamı ve diğer ilave malzemeler şantiyede montajlanır ve en nihayetinde yapı hazır hale getirilmektedir.  Nova Prefabrik kalitesi ile üretilen yapılar, istenilen ölçülerde ve özelliklerde tek katlı olabildiği gibi iki veya üç katlı da üretilebilmektedir.

Prefabrik Yapı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bu yapıların fiyatları, yapının modeline ve boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yapıların teknik özellikleri ve kullanılan kaliteli malzemeler ile yapılan yalıtım çalışmaları sayesinde fiyatları avantajlı olmaktadır. Yapılan izolasyon çalışmalarının üç kapsamda yapılmaktadır. İlk yalıtım çalışması dış duvarlarda yapılmaktadır. Ardından iç duvarlar da yalıtkan hale getirilir. En sonunda çatı da izolasyon malzemeleri ile yalıtkan hale getirilir. Böylece yapı hem sıvı, hem ses, hemde ısı yalıtımlı hale getirilmiş olur. Sizlerde avantajlarla dolu bu yapılardan satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla