Size En Uygun Prefabrik Evi Bulmanızı Kolaylaştıracak 7 Adım

  • Anasayfa
  • Blog
  • Size En Uygun Prefabrik Evi Bulmanızı Kolaylaştıracak 7 Adım

en-uygun-prefabrik-evi-bulmanizi-kolaylastiracak-7-adim-nova-prefabrik-1672646819

Ülkemizde, özellikle şehirlerde ev ihtiyacı oldukça artmıştır. Fiyatlar sebebiyle bu tarz yapılara ulaşım oldukça zorlaştığı için insanlar daha uygun fiyatlı olan alternatiflere yani prefabrik ev modellerine yönelmiştir. Bu tarz evlerin genellikle standart tasarımlara sahip olduğu gerçeği bulunmaktadır. Bu noktada üreticiden istediğiniz detayların yapılıp, yapılmayacağını sormanı gerekir. Ancak bazı üretici firmalar özel tasarımlar yapmayı da teklif edebilir. Özel tasarım seçeneklerini demonte konteyner modellerimizde de bulabilirsiniz, evinizi özel ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre tasarlamanızı sağlar. Bizlerde sizler için bu evlerde bulunan bazı noktaları araşırdık ve size uygun olan evi bulmanız için 7 adımı aşağıda maddeler halinde listeledik. 

1) Yalıtım

Öncelikle, yapılacak olan yerin iklim şartlarına uygun bir ev seçin. Örneğin, soğuk iklimlerde daha kalın duvarlar ve yüksek ısı izolasyonu için daha fazla izolasyon gerekebilir. Bu tarz yapılarda duvar yalıtımı oldukça önemlidir. Genellikle kullanılan malzemeler arasında polistren köpük bulunmaktadır. Bu malzeme çimento levha duvarların arasında kullanılmaktadır. Oldukça kaliteli bu malzemeler sayesinde tüm ev yalıtılır. Bu malzemeler, evin ısı ve ses izolasyonunu sağlar ve enerji verimliliğini artırır. Duvar yalıtımının yanında çatı yalıtımı da önemlidir. Genellikle çatı bölümünde de mineral yünü kullanılmaktadır. Bu malzeme yangına dayanıklı olmasının yanında evin ısı izolasyonunu sağlar ve enerji verimliliğini artırır. Yalıtım konusunda kullanılan pencereler de önemlidir. Önceden üretilmiş evlerin pencereleri ve kapıları genellikle kaliteli ısı yalıtımlı pencereler ve kapılar kullanılarak yalıtılır. 

2) Ebatlar

Ölçek ve büyüklük konusunda düşünün. Önceden üretilmiş evler genellikle standart boyutlarda olacağından, evinizi kullanacağınız alana göre seçin. Ebatlar konusunda bu evler oldukça çeşitlidir. Bu noktada birçok ihtiyaca çözüm olabilmektedir.

3) İhtiyaçlarınızı Somutlaştırın.

İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi düşünün. Örneğin, bir çocuklu aile için daha fazla yatak odası ve oyun alanı gerekebilir. Ya da evde iş yapacaksanız, bir home office için düşünülebilir, konteyner fiyatlarımıza göz atarak size uygun ofis konteynerlere göz atabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı bir kalem ile kağıt üzerine dökmek, soyut ihtiyaçlarınızı somutlaştırmak noktasında oldukça etkili olacaktır.

4) Fiyatlar

Satın alacağınız evin size olan maliyetini iyi hesaplayın. Nitekim bu evler  prefabrik ev fiyatları veya tek katlı olarak üretilebilir. Önceden üretilmiş evler genellikle daha uygun fiyatlı olabilir, ancak bazı özellikler ve malzemeler için ek maliyetler olabilir. Lüks malzemeler seçmek ya da evinizi özel bir şekilde tasarlamak için ek maliyetler ortaya çıkabilir.

5) Hızlı İnşaat Süresi

Önceden üretilmiş evlerin genellikle daha hızlı inşa edilebilme özelliğine de dikkat edin. Ancak bazı durumlarda, evinizi teslim almak için beklemek zorunda kalabilirsiniz.

6) İklimlendirme Maliyetleri

Önceden üretilmiş evlerin genellikle daha az atık ürettiğini ve daha enerji verimli olduğunu unutmayın. Bu, düşük enerji maliyetlerine ve daha düşük çevresel etkiye sahip olmanızı sağlayabilir.

7) Üreticinin Araştırılması

Önceden üretilmiş evleri satın alırken, üretici şirketin reputasyonunu araştırın. Önceden üretilmiş evleri satın almayı düşündüğünüz şirketin, müşteri memnuniyeti, güvenilirlik ve kalite konusunda iyi bir repütasyonu olması önemlidir. Önceden üretilmiş evlerin genellikle inşa edilirken kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edin. Kaliteli malzemeler, evinizin daha uzun ömürlü olmasını ve daha az bakım gerektirme olasılığını sağlar. Bu tarz evlerden satın alırken, satın alacağınız evin garanti koşullarını da araştırın. Önceden üretilmiş evlerin genellikle standart bir garanti süresi olur, ancak bazı şirketler ekstra garanti seçenekleri de sunabilir.

Bizimle İletişime Geçin
Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun

Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek, kabin ve prefabrik dünyasında gelişen fırsatlardan haberdar olmak, kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Kişisel Bilgilerinizi Girin
Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla