Prefabrik Evleri Kişiselleştirmek Mümkün Mü?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evleri Kişiselleştirmek Mümkün Mü?

Günümüzde yapılar, sadece konaklamak için değil pek çok kullanım amaçları doğrultusunda yapılmaktadır. Bu hususta prefabrik ev kullanımı da ülkemizde yaygınlaşmıştır. Bir diğer gündemde olan model ise ofis konteyneri modelleridir. Ülkemiz öncesinde ise en çok ABD’de kullanılmakta olduğu gözümüze çarpmaktadır. Prefabrike olarak üretilen yapıların çok kolay bir şekilde kurulabilmesi ve düzenlenmesi avantajlarından ötürü ülkemizde de oldukça ilgi çeken bir yapı türüdür.

Prefabrike bir yapı satın almaya karar verdiğiniz zaman ihtiyaçlarınızı soyut olarak düşünürüz. Bu hususta ihtiyaçlarımızı kağıt üzerine yazarak somut hale getirebiliriz. Böylece ihtiyaçlarımız üzerinde daha net düşünebilir ve daha özgüvenli kararlar alabiliriz. Ev gibi büyük kapsamlı ihtiyaçlarımızın üzerinde oldukça iyi düşünerek karar vermeliyiz. Ayrıca sorumuza gelecek olursak tüm prefabrike olarak üretilen evleri plan üzerinde kişiselleştirebilirsiniz. Keza evler yapılırken standart olarak kullanılan malzemeler bulunmaktadır. Evlerin planları üzerinde anlaşmaya varılırken, bazı bölümlere ekstra odalar yapılabilir veya bazı odalar yapılmayarak farklı bir bölüm ile birleştirilebilir. Bu tarz ev alanların evler üzerinde odalarından, kullanılan malzemelerine kadar pek çok yerinde değişiklikler ve kişiselleştirmeler yapabilirsiniz. Bu sektörde üreticiler tamamen hayallerinizi gerçekleştirme konusunda üretim yapmaktadır.

nova-prefabrik-ic-mekan-tasarimlari-1670337361

Prefabrik Evlerde Kullanılan Standart Malzemeler

Prefabrike olarak üretilen evler üzerinde standart olarak kullanılan bazı malzemeler mevcuttur. Genellikle üreticilerin depolarında bu malzemeler bekler. Keza kullanıcıların talepleri üzerine farklı malzemelerde kullanılabilir. Kullanılan standart malzemelere yalıtım malzemeleri ile başlamak gerekir. Çünkü en çok merak edilen malzemeler kategorisinde yer almaktadır. 

Prefabrike olarak üretilen yapıların duvarlarında polistren köpük kullanılmakta ve köpüğün teknik özellikleri kalınlığı 44 mm iken yoğunluğu 10 kg/m3’dür. Kullanılan polistren köpük oldukça etkili bir yalıtım sunduğu için dünya genelinde kullanılan bir malzemedir. Ayrıca yangına dayanıklı bir malzemedir, kolayca tutuşmaz. Yalıtım çalışmaları hususunda çatı bölümü oldukça önemlidir çünkü bu bölüm mevsim şartları ile ilk karşılaşan bölümdür. Çatı bölümünde standart olarak kullanılan izolasyon malzemesi mineral yünüdür. Bu malzemenin kalınlığı ise 50 mm olup oldukça etkili bir yalıtım sunmaktadır. Duvarların içerisinde ne olduğunu açıkladıktan sonra sıra duvarları anlatmaya geldi. Standart olarak duvarlarda 8 mm kalınlığında çimento mamül yapı levhası kullanılır. Kullanılan bu levhalar, doğal afetlere karşı oldukça dayanıklıdır. 

Yapının çatı bölümünde ayrıca galvaniz kullanılmaktadır. Galvanizde oldukça yalıtkan bir malzeme olup, opsiyonları mevcuttur. Galvaniz çatı kasnaklarına kaynak ile değil vidalama yöntemiyle montelenmiştir. Böylece dayanıklılığı artırılmıştır. Pencerelerde beyaz renk çift cam PVC pencereler kullanılmaktadır. Kullanılan her iki malzeme üzerine yağan karı kaydırarak tahliye edebilmekte ve oldukça etkili biçimde ses ve sıvı yalıtımı sağlamaktadır.

Prefabrik Ev Almadan Önce Geleceğe Yönelik Düşünün

Prefabrike olarak üretilen evler sonradan da kişiselleştirilebilir. Fakat temel bakımından düşünülürse plan üzerinde değişiklikler mühendislik açısından daha sağlam olabilmektedir. Bu kısımda tek katlı prefabrik ev ve iki katlı olarak üretilebilmektedir. Bu hususta sizlerde tek katlı olan evlerinizi satın alınırken, ileride iki katlı yapabiliriz gibi üretici firmaya brief verdiğiniz takdirde üretici marka evinizi sonradan kat yükseltmeye uygun olarak üretecektir. Böylece mühendislik açısından bir kaybınız olmayacaktır. Konteyner fiyatlarımıza göz atmak için hemen tıklayınız

Günümüzde hepimiz ev alırken yıllar boyu içerisinde yaşamayı arzularız. Bu açıdan ötürü prefabrike olarak üretilen bir ev alırken geleceğe yönelik olarak düşünmeli ve satın almalıyız. Çünkü evlerimiz uzun süre dayanabilecektir. Keza depreme ve mevsim koşullarına karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Sizlerde bu dayanıklı evleri incelemek için web sitemizi ziyaret edebilir, fiyat teklifi almak için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun

Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek, kabin ve prefabrik dünyasında gelişen fırsatlardan haberdar olmak, kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Kişisel Bilgilerinizi Girin
Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla