Prefabrik Ev İnşa Ederken Nasıl Tasarruf Edilir?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Ev İnşa Ederken Nasıl Tasarruf Edilir?

Son zamanlarda etrafımızda eski ve yeni mimariye sahip pek çok yapı görmekteyiz. Bu yapılardan bazıları betonarme bazıları ise konteyner modellerinden oluşmaktadır. Bu yapılar ülkemizde hem kırsal alanlarda hem de şehrin içerisinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu hususta bu evler, dışarıdan bakıldığında taşınabilir yapı olduğu anlaşılmaz. Çünkü mimari olarak oldukça estetik ve simetrik tasarlanmıştır.

emirhan-prefabrik-ev-izmir-prefabrik-ev-yapim-asamasi-4-1669040733

Bunların yanı sıra minimalist yaşamı benimseyen insanlar için oldukça sade ve küçük modellerde bulunmaktadır. Bu hususta bu yapıların kullanıcısına maddi olarak faydası oldukça büyüktür. Bu hususta kullanıcıların da aklında bazı sorular bulunmaktadır. İşte bu yapıların üretimi sırasında kullanıcıların ettiği tasarruflar aşağıdaki gibidir.

1) Ebatlar özelinde fiyat performans sağlayın.

Günümüzde neredeyse her ürün için bir fiyat performans oranı bulunmaktadır. Bu yapılarda metrekare bazlı olarak oldukça uygun fiyatlıdır. Çünkü günümüzde betonarme yapıların maliyetleri göz önüne alındığında metrekare olarak oldukça pahalıdır. Fakat taşınabilir evler ve yapılar, aynı metrekare bazında oldukça uygun fiyatlı kalmaktadır. Bu durum bu yapıları daha cazip hale getirirken, tercih edilme oranını artırmaktadır. Tüm bu analizler sonucuna baktığımızda, kullanıcısına maddi açıdan fayda sağladığını söylemek mümkündür.

2) Kira tasarrufu sağlayın.

Taşınabilir yapılar, betonarme yapılara göre oldukça hızlı inşa edilmektedir. Bu hususta eğer kirada oturuyorsanız, bu yapıların hızlı üretilmesinden dolayı oldukça fazla kar sağlayabilirsiniz. Çünkü inşaat süresi uzadıkça, kira ödemeye devam edersiniz ve günümüzde kira ücretlerini düşününce böyle bir fayda sağlamak, bütçenizde ciddi bir fark çıkaracaktır. 

3) Prefabrik evin kullanımı sırasında iklimlendirme maliyetlerinden tasarruf edin.

Bütün taşınabilir evler ve yapılarda bazı yalıtım çalışmaları yapılmaktadır. Bu hususta kaliteli malzemeler kullanılması önemlidir. Zira günümüzde ülkemiz vatandaşları bir evde izolasyona oldukça dikkat etmektedirler. Standart olarak taşınabilir yapı veya evin duvarlarında 8 mm kalınlığında çimento mamülden elde edilen yapı levhası kullanılmaktadır. Duvarlar iç ve dış duvar olarak ikiye ayrılır ve aynı özelliklere sahiptir. İzolasyon malzemesi de iç ve dış duvarın arasında kullanılmaktadır. Söz konusu izolasyon malzemesinin ismi de polistren köpüktür. Bu malzemenin bir diğer adı EPS strafordur ve yangına oldukça dayanıklı bir malzeme olduğundan dolayı, yapının yangın riskini azaltmaktadır. Yangının yanı sıra izolasyon konusunda da oldukça etkili bir malzeme olduğundan dolayı dünya genelinde kullanılan bir malzemedir. Köpüğün kalınlığı 44 mm ve yoğunluğu 10 kg/m3’dür. Duvarların yanı sıra çatı bölümünde de standart olarak mineral yünü kullanılır. Kullanılan malzemenin kalınlığı ise 50 mm’dir. 

Duvarların içerisinde kullanılan malzemeler sayesinde ısı izolasyonu sağlanmaktadır. Fakat yalıtımın tam olarak sağlanması için çatı ve pencerelerde kullanılan malzemelerde oldukça önemlidir. Standart olarak çatı çatı bölümünde kullanılan malzeme galvaniz trapez sactır. Çatı bölümü, izolasyon konusunda oldukça önemli bir bölümdür. Çünkü mevsim koşullarıyla ilk karşılaşan ve en çko maruz kalan bölgedir. 

4) Çok daha uygun fiyatlı ev modellerini inceleyin.

Genellikle bütçesi kısıtlı olan kullanıcılar bu tarz evleri satın almaya yönelselerde aslında bu evler çoğu kişinin hayallerini süslemektedir. Bu hususta alınabilecek en uygun fiyat etiketine sahip ev konteyner ev ve konteyner fiyatlarıdır. Günümüzde bu evlerden daha uygun fiyatlı bir ev daha bulunmamaktadır. Konteyner tarzı evlerde tıpkı prefabrike olarak inşa edilen evler gibi dış çevre ve mevsim koşullarına karşı izole edilir. Benzer şekilde üretilen bu iki yapı, kullanıcısına hemen hemen benzer faydalar sağlamaktadır. Fakat genel olarak piyasaya bakıldığında maddi açıdan en çok faydası bulunan yapılar, taşınabilir yapılardır.

Sizlerde bu yapılardan bir tanesine sahip olmak veya daha fazla bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun

Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek, kabin ve prefabrik dünyasında gelişen fırsatlardan haberdar olmak, kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Kişisel Bilgilerinizi Girin
Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla