Prefabrik Ev Alırken Mutlaka Şunlara Dikkat Etmelisiniz?

  • Anasayfa
  • Blog
  •  Prefabrik Ev Alırken Mutlaka Şunlara Dikkat Etmelisiniz?

nova-prefabrik-prefabrik-ev-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1672740067

Ülkemizde taşınabilir evler, birçok alanda kullanılabilmektedir. Sade mimariye sahip olan modeller şantiyelerde kullanılırken, güzel ve simetrik tasarımı bulunan prefabrik ofis modelleri ise daha çok şehir içerisinde kullanılmaktadır. Tanım olarak bu evler, fabrikada üretilen ve parça parça taşınarak yerinde monte edilen evlerdir. Bu evlerin birçok avantajı vardır, ancak bazı noktalara dikkat etmek önemlidir. Bizlerde dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizler için derledik.

1) Kullanılan Malzemeler

Bu evler genellikle çelik, beton veya ahşap karkas sistemler kullanılarak inşa edilir. Hangi malzemenin kullanılacağına karar verirken, malzemenin dayanıklılığı, yalıtım performansı ve maliyeti gibi faktörleri değerlendirin. Satın almayı düşündüğünüz evlerin parçaları önceden fabrikada üretilir ve yerine monte edilir. Bu nedenle, parçaların kalitesi önemlidir. Önceden inşa edilmiş parçaların kalitesini kontrol etmek için, üretici firma hakkında araştırma yapın ve müşteri yorumlarını okuyun.

2) Önceden planlanmış bir tasarımı tercih edin.

Önceden planlanmış tasarımlar, projenin maliyetini azaltır ve inşaat süresini kısaltır. Ancak, bu evlerin genellikle standart tasarımları vardır ve bu nedenle istediğiniz tasarıma tam olarak uygun bir ev bulmak zor olabilir. Önceden planlanmış tasarımları değiştirme seçenekleri olabilir, ancak bu seçenekler genellikle ek maliyetlerle beraber gelir.

3) Bütçenizi belirleyin, fiyatları araştırın.

Bu evler, konvansiyonel evlerden daha ucuzdur, ancak fiyatlar büyüklük, tasarım ve kullanılan malzemelere göre değişebilir. Önceden bir bütçe belirleyin ve fiyat teklifi alın. Fiyatlar noktasında bu tarz evlerin, konvansiyonel evlerden daha iyi yalıtımlı olabilirler. Enerji verimliliği için, evin yalıtım malzemelerini ve enerji tasarruflu özelliklerini inceleyin.

4) İnşaat süresi

Bu evlerin inşaat süresi, konvansiyonel evlerden daha kısadır. Ancak, evin parça parça taşınması ve yerinde monte edilmesi için zaman gerekir. İnşaat süresini ve teslim tarihini önceden öğrenin. Bu evlerin inşaatı sırasında özel güvenlik önlemleri alınır, ancak evinizin güvenliğini sağlamak için daha fazla önlem alınabilir. Örneğin, evinizi yıkıcı doğal afetlerden koruma amacıyla özel koruyucular kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra evin parçaları genellikle farklı yerlerden taşınır ve yerinde monte edilir. Bu nedenle, teslimat ve montaj süreci hakkında ayrıntılı bilgi alın ve bu süreci planlamak için gereken zamanı ayırın. İnşaat süreci noktasında sonradan değişiklikler için bu evler genellikle daha az esnek olabilir ve ileride yapılacak değişiklikler için daha az seçenek sunabilirler. Önceden planlanmış tasarımların değiştirilmesi ek maliyetlerle beraber gelebilir. Bu nedenle, evinizin ihtiyaçlarınızı gelecekte de karşılayabileceğinden emin olun.

5) Yalıtım

Bu evlerin yer seçimi, konvansiyonel evlerden biraz daha farklıdır. Özellikle, evin malzemelerinin taşınması için uygun bir yolun olması gerekir. Ayrıca bu evler tek katlı olabildiği gibi iki katlı prefabrik ev modelleri bulunmaktadır. Satın alacağınız evin üzerinde kullanılan yalıtım malzemesini araştırın. Genellikle çeşitli yalıtım malzemeleri kullanılır. Bu nedenle hangisinin en uygun olduğuna karar verirken, malzemenin performansı, dayanıklılığı ve maliyeti gibi faktörleri değerlendirin. Ayrıca konteyner modellerimizde göz atabilirsiniz. Önceden inşa edilen bu yapılar üzerinde kullanılan yalıtım malzemelerinin kalitesini kontrol etmek için, üretici firma hakkında araştırma yapın ve müşteri yorumlarını okuyun. Yalıtım, sadece duvarlarda değil, tavan ve zeminlerde de uygulanmalıdır. Bu, evin ısısını korumanıza yardımcı olur ve enerji tasarrufu sağlar.

Bizimle İletişime Geçin
Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun

Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek, kabin ve prefabrik dünyasında gelişen fırsatlardan haberdar olmak, kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Kişisel Bilgilerinizi Girin
Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla