Ofis Konteynerlerin Teslimat Süreci Nasıl İşler?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Ofis Konteynerlerin Teslimat Süreci Nasıl İşler?

Günümüzde, bazı alanlarda pek çok farklı yapılabilmektedir. Bu hususta ofis konteyneri modelleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu yapıların kullanıldığı alanlar genellikle dev inşaat veya köprü projeleri olabilmektedir. Çünkü bu tarz alanlar geçici proje alanlarıdır. Geçici alanlarda kullanılabilecek en iyi yapılar ise taşınabilen yapılardır. Bu tarz yapıların üretim ve teslimat süreci oldukça merak edilen konular arasındadır. İşte aşağıdaki adımlar aracılığı ile bu yapıların üretim ve teslimat süreçlerini anlatmaktayız.

1) En Uygun Modelin Seçimi

Projeler veya insanların hayallerinde olan yapı modelleri oldukça çeşitlidir. Bu sebepten ötürü en uygun modeli seçmek icap eder. Üreticiler, kullanıcıların istekleri doğrultusunda bazı önerilerde bulunabilir. Bu yapıları en çok kullananlar gayrimenkul şirketleri olduğundan dolayı markaların ihtiyaçları konusunda bazı değişikliklere de giderilebilir. Bu yapılar geçici çalışma alanları oluşturmak için satın alınmaktadır. 

2) Üretim Planlama ve Malzemelerin Seçimi

Satın alan marka veya bireye en uygun yapı seçildikten sonra üretim planlama departmanına proje gönderilir. Plan incelendikten sonra üretim planlama departmanı uygun malzemeleri ve uygun iş gücünü bir araya getirir. Bu hususta seçilen yalıtım malzemeleri oldukça önemlidir. Çünkü şantiyeler genellikle gürültülü olur. Başta ısı yalıtımı olmak üzere ses yalıtımı ve sıvı yalıtımı bu yapıların tümünde sağlanacak şekilde üretime başlanır. Standart kullanılan malzemeler dışında bir malzeme seçildiyse üretim planlama departmanı istenilen malzemeleri de bulmaktadır. Üretim diğer yapılara oranla oldukça hızlı olarak yapılmaktadır.

3) Üretimin Başlaması

Üretim başladığında, üretim için gereken malzemeler toplanmış demektir. Standart olarak yapı, taşınabilir vaziyete getirilene kadar üretim tesislerinde şekillenmektedir. Bu hususta standart olarak duvarlarda 8 mm kalınlığında çimento mamülünden yapı levhası kullanılmaktadır. İç ve dış duvarın içerisinde yalıtım malzemesi olarak polistren köpük kullanılırken tavanda mineral yünü kullanılmaktadır.

Kullanılan köpüğün kalınlığı 44 mm iken mineral yününün kalınlığı ise 50 mm’dir. Yalıtım için kullanılan malzemeler oldukça etkili ve yalıtkan bir malzemeler olup dünya genelinde yapılar üzerinde kullanılan malzemelerdir. Yalıtkan olmalarının yanı sıra yangına karşı da oldukça dayanıklı malzemelerdir. Bu malzemelerin yanı sıra pencerelerde standart olarak beyaz renk çift camlı PVC pencereler kullanılırken çatı malzemesi olarak galvaniz trapez sac kullanılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler sayesinde ısı, ses ve sıvı yalıtımı sağlanmaktadır. Ayrıca çatı makasları, yapının sert esen rüzgarlara ve üzerine yağan karı tartabilmesi açısından sağlam olarak yapılır.

4) Sevkiyat

Konteynerler gibi yapılar, kolayca taşınabilir çünkü ebat olarak küçüktürler. Bu hususta prefabrik ofis gibi yapılarda bulunmaktadır. Çalışma alanının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yapılar çok daha fazla tercih edilmektedir. Konteyner gibi yapılarda direkt olarak bulunan duvara yalıtım işlemleri uygulanırken, bu tarz yapılar ise sıfırdan toplanmaktadır. Yapı, sevk edilebilecek şekle geldiğinde ise kurulacağı alana sevk edilir. Sevk edildikten sonra bölgeye indirilir.

konteyner-teslimati-1669041137

5) Kurulum ve Montaj

Yapının bölümleri kurulacak alana geldiğinde, üreticinin sağlamış olduğu ustalar, yapıya sıhhi ve elektrik tesisatlarını, kapı ve pencere montajlarını, elektrik armatürleri montajları, iç ve dış cephe boyama işlemleri gibi daha pek çok işlemi yapmaktadır. Böylece anahtar teslim yapı sahibine teslim edilebilir. Bu tarz alanlar için avantajlı olan bu ofislerden satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun

Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek, kabin ve prefabrik dünyasında gelişen fırsatlardan haberdar olmak, kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Kişisel Bilgilerinizi Girin
Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla