Kış Aylarında Konteyner Ofisi Nasıl Sıcak Tutabilirim

  • Anasayfa
  • Blog
  • Kış Aylarında Konteyner Ofisi Nasıl Sıcak Tutabilirim

Bu tarz ofisler, taşınabilir, modüler ofis yapılarıdır. Bunlar, standart ölçülerde üretilen ve birbiri ile birleştirilebilen dilediğiniz şekilde tasarlandığı için esnek ve kolayca montaj edilebilir özelliklere sahiptir. Ofis konteyneri genellikle metal olarak üretilir ve içi ve üzeri, dış cepheleri çeşitli malzemelerle kaplı olabilir. İç mekanları ise elektrik tesisatı ile birlikte ısı ve ses izolasyonu gibi ekipmanlarla donatılır. Bu tip ofisler, inşaat süresinin kısaltılması, maliyetlerin düşürülmesi ve kolay taşınabilme gibi avantajları nedeniyle popüler hale gelmiştir. Ayrıca, uzun vadeli kiraya verilmeleri veya kalıcı yapılar haline getirilebilmeleri de bu tip ofislerin cazip bir seçenek olduğunu gösterir. 

Konteynerlerde Hangi Yalıtım Malzemesi Kullanılıyor?

Bu ofisler küçük alanlara sahip olduğu için kolayca ısıtılabilmektedir. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Etkili bir yalıtımın bulunması da ısıtma maliyetine etki etmektedir. Nitekim ofisinin dış cephesinde ve tavanında yüksek kaliteli bir izolasyon malzemesi kullanılması, iç mekanın ısısını koruyacaktır. Bu tarz yapılarda hangi amaç ile kullanılırsa kullanılsın genellikle sandviç panel kullanılmaktadır. Basit mantıkla anlatacak olursak  iki farklı levha arasında bir yalıtım malzemesi bulunan yapı malzemesidir. Sandviç panel, duvar, tavan ve çatı gibi yapı elemanlarının ısı yalıtımı için kullanılır ve  etkili bir ısı yalıtım sunar. İç mekanların ısısını dış mekanlardan ayrıştırarak, enerji tasarrufu sağlarken ses yalıtımı da sağlar. Bu tarz bir yapıyı ısıtmak kolaydır, sizlerde aşağıdaki ısıtma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcılar

İlk sırada normal olarak elektrikli ısıtıcılar bulunmaktadır. Ancak bu ısıtıcıların kullanılması için yapıya elektrik tesisatının çekilmiş olması gerekir. Isıtıcıların başında kablolu ısıtıcılar gelmektedir. Bu ısıtıcılar, yerleştirilen yerin altına veya üstüne monte edilen elektrikli ısıtıcılardır. Kablolu ısıtıcılar, ofisin düzgün bir şekilde ısıtmasını sağlar ve enerji tasarrufu sunar. Kablolu ısıtıcılardan sonra elektrikli radyatörleri de kullanabilirsiniz. ofisin her noktasına eşit miktarda sıcak hava üreterek ofisi sıcak tutar. Elektrikli radyatörler, enerji tasarrufu sunar ve kolay kurulum özelliği vardır. Ofislerde en çok kullanılan ısıtıcılardan biri de infrared ısıtıcılardır. Infrared ısıtıcılar, ofisin her noktasına doğrudan ısı saçar. Infrared ısıtıcılar, enerji tasarrufu sunar ve ofisi sıcak tutmada etkilidir.

Gazlı Isıtıcılar

Elektrikli ısıtıcılarda olduğu gibi gazlı ısıtıcıların kullanılması için bir gaz kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gaz kaynağını konteynerler içerisinde tüp veya bir doğalgaz hattı ile sağlayabilirsiniz. Ofisler için uygun gazlı ısıtıcılar arasında kaloriferler oldukça önemlidir. Çünkü bu tarz bir ısınma yönmetimi ülkemizde yaygın olarak kullanmaktayız. Tabiki gaz kaloriferleri kullanmak için güvenli bir gaz kaynağı bulunması gerekir. Bu ısıtıcılar ofisi sıcak tutmak için gaz yakar ve ısıtılmış hava üretir. Gaz kaloriferler, enerji tasarrufu sunar ve kolay kurulum özelliği vardır. Bunların yanında Gaz radyatörler bulunmaktadır ve bu ısıtıcılar duvar veya tavana monte edilen gazlı ısıtıcılardır. Gazlı ısıtıcılar kullanılırken oldukça dikkatli olunmasını önermekteyiz. Bu kapsamda gazlı ısıtıcılar, ofisler için uygun bir seçenektir. Ancak, her ofisin farklı ihtiyaçları olduğundan, en uygun ısıma sistemini bulmak için bu alanda üretim yapan lider bir marka ile görüşmenizi önermekteyiz.konteyner-ofis-nasil-sicak-tutulur-1676458329

Bizimle İletişime Geçin
Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun

Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek, kabin ve prefabrik dünyasında gelişen fırsatlardan haberdar olmak, kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Kişisel Bilgilerinizi Girin
Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla