Demonte Konteyner Fiyatlarına Neler Dahil

Demonte Konteyner Fiyatlarına Neler Dahil

Taşınabilir yapılar son yıllarda popüler hale gelmiş bir inşaat yöntemidir. Bu yapılar genellikle işletmeler, şantiyeler, okullar, sağlık merkezleri gibi alanlarda hızlı, ekonomik ve taşınabilir çözümler sunmak için kullanılır. Bu nedenle, demonte konteyner fiyatlarına nelerin dahil olduğunu anlamak, projenin bütçesini doğru bir şekilde planlamak için önemlidir. Öncelikle, bu tarz yapılarda fiyatı belirleyen en önemli faktörlerden biri, yapının boyutudur. Yapının boyutu, yapıyı oluşturmak için kullanılacak malzeme miktarını etkilediği için fiyatı belirlemede büyük bir rol oynar. 

Bu yapılar piyasada bulabileceğiniz en ekonomik fiyat etiketine sahip yapılardır. Öte yandan fiyatı etkileyen bir diğer faktör, kullanılan malzemelerdir. Bu yapılarda kullanılan malzemelerin kalitesi, maliyeti etkileyen bir diğer önemli faktördür. İyi kalitede malzemeler kullanıldığında, yapı daha dayanıklı ve güvenli olacaktır, ancak maliyeti artacaktır. Yapıda kullanılan çelik kalitesi, duvar panellerindeki izolasyon malzemesi, çatı kaplama malzemesi, kapı ve pencereler gibi faktörler, bu yapılar yapının maliyetini belirlemede etkilidir. 

Montaj ve nakliye maliyetleri de, bu yapılar yapının maliyetini belirlemede önemli bir rol oynar. Ancak bu tarz masraf kalemlerini kullanıcıların düşünmesine gerek yoktur çünkü bu tarz masraf kalemlerini tamamen üretici firma karşılamaktadır. Ancak bu yapıların yasal izinlerinin alınması gibi harç maliyetlerinin tamamı yapı kullanıcısı tarafından karşılanmak zorundadır. Ayrıca bu tarz masraflar tamamen yapıdan bağımsız olarak arsa ile ilgili masraflardır.

Demonte Konteyner Yapılar En Çok Nerelerde Kullanılır?

Bu yapılar ülkemizin birçok yerinde kullanılmaktadır. Bu yapıların bu kadar popüler olmasının asıl sebebi piyasadaki en uygun yapı çözümü olması ve kullanışlı olmasıdır. Öte yandan birçok alanda hızlı, ekonomik ve taşınabilir çözümler sunmak için kullanılır. Bu alanları detaylandırdığımızda işte aşağıdaki bilgileri bulmaktayız. Bizlerde sizler için bu bilgileri aşağıda derledik. 

  • İşletmeler

Bu  yapılar, işletmeler için geçici veya kalıcı ofis, depo, showroom ve mağaza olarak kullanılabilir. Nitekim bazı gayrimenkul projelerinde satış ofisi olarak kullanılmaktadır. Bu yapıların taşınabilirliği, işletmelerin hızlı bir şekilde farklı yerlerde faaliyet göstermelerini sağlar. Ayrıca, işletmelerin kiralama maliyetlerini düşürmelerine de yardımcı olabilir.

  • Şantiyeler

Bu  yapılar, inşaat şantiyelerinde ofis, yemekhane, tuvalet ve barınak olarak kullanılabilir. Bu yapılar sayesinde şantiyelerdeki personelin konforlu bir şekilde çalışmasını ve yaşamasını sağlar. Ayrıca, kolay taşınabilirliği sayesinde inşaat şirketlerinin farklı projelerde kullanmalarını da kolaylaştırır.

  • Okullar

Bu  yapılar, eğitim kurumları için geçici veya kalıcı sınıflar, kantinler ve kütüphaneler olarak kullanılabilir. Nitekim hep beraber 6 Şubat tarihinde yaşadığımız deprem felaketinde bu yapıların kullanışlı çözümler olduğunu hep birlikte görmüş olduk. Bu açıdan bu tarz yapılar, özellikle acil durumlarda hızlı bir şekilde ek kapasite sağlamak için kullanılabilir. Son olarak köy gibi öğrenci nüfusunun az olduğu bölgelere de kurularak eğitim alınmasını sağlayan yapılardır.

  • Sağlık Merkezleri

Bu  yapılar, sağlık ocakları için geçici veya kalıcı muayenehane, laboratuvar ve ameliyathane olarak kullanılabilir ve hızlı bir şekilde ek kapasite sağlamasına yardımcı olabilir. Bu kapsamda baktığımızda deprem bölgelerinde kullanılan konteyner fiyatları oldukça ekonomik hale gelmiştir. Bu kapsamda birçok marka ve kurum bu yapılardan satın alarak sahra hastaneleri tarzında geçiçi alanlar kurmuştur. Bu kurumlara uluslararası kurumlar dahildir. 

  • Askeri alanlar

Bu  yapılar, askeri alanlarda barınak, ofis ve depo olarak kullanılabilir. Özellikle geçiçi alanlarda kurulabilecek askeri lokasyonlar için bu yapılar oldukça önemlidir ve askeri birliklerin hızlı bir şekilde kurulmasına ve dağıtılmasına yardımcı olabilir. 

  • Festivaller ve etkinlikler

Bu  yapılar, festivaller ve etkinlikler için geçici mağaza, yemekhane, tuvalet ve barınak olarak kullanılabilir. Keza birçok farklı konser alanında kullanılmıştır ve genellikle tuvalet olarak kullanılmaktadır. Bazı festivallerde bu yapılar barınak olarak kurulur ve festivale gelen insanlar için kiraya sunulmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin
Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun

Sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmek, kabin ve prefabrik dünyasında gelişen fırsatlardan haberdar olmak, kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Kişisel Bilgilerinizi Girin
Whatsapp ×
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbete Başla