Danışma Kabini

Danışma Kabini Tasarımları 

Danışma kabinleri bir mekana gelenlerin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi için kullanılan mekanlardır. Bu mekanın göz önünde ve her kullanıcıya hitap ettiği düşünüldüğünde ise tasarımının önemi ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle de danışma kabini tasarımları özenle yapılmaktadır. Modern ve şık görünüme sahip olan danışma kabinleri kullanıldıkları alanın estetik yapısını da önemli ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle de danışma kabini modelleri farklı tasarımlarla üretilmektedir.

Hem kullanacak olan görevlinin rahat etmesini hem de alana gelen ziyaretçilerin rahat etmesini sağlamaktadır. Tasarım sürecinde de özellikle vurgulayıcı dikkat çeken bir özellik kazandırılmaktadır. Bu özelliği de alana giren ziyaretçilerin dikkatini çekmesini sağlamaktadır. Böylece alan kullanıcılarının ilk ihtiyacı olan yönlendirmenin yapılmasına etkili bir cevap mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da mekan tasarımına uygun olan danışma kabinleri estetik bir bütünlük de sağlamaktadır. Tasarım aşamasında da modern ve şık tasarım çizgileri ile bütünlük sağlayan kabinlere taşınabilir özelliklerinin eklenmesi ile daha kullanışlı hal 

Danışma Kabini Kullanım Alanları

Büyük ve kompleks yapılarda ya da özel işlemlerin yapıldığı alanlarda yönlendirme yapmak oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Yönlendirme işlemi ise danışma görevlileri tarafından yapılmaktadırlar. Bu görevlilerin hizmet verdiği mekanlar danışma kabini olarak nitelendirilmektedir. Alana ya da binaya gelen kişiler gitmek istedikleri yerin tarifi ya da yapacakları işlemler için gerekli bilgiyi almak için ilk olarak mekanda bulunan danışma kabini görevlilerinden yardım almaktadır. Bu nedenle de danışma kabininin ilgi çekici ve göz önünde olması gerekmektedir. Mekan tasarımında etkin bir şekilde işlev gören danışma kabini büyük bir özenle üretilmektedir. Kullanılacak alanın boyutlarına göre çeşitlendirilen ve tasarlanan kabinler farklı modelleri ile sunulmaktadır. Bir otelde, hastanede, iş merkezinde, fuar alanında, park alanında bu danışma kabinleri rahatlıkla kullanılmaktadırlar.